Recenzja produktów: Super Krówka - wyniki KONKURSU zorganizowanego w VI numerze magazynu.


Z pewnością wszyscy jesteśmy fanami zdrowych słodkości bez wyrzutów sumienia, prawda? ;) Dziś chciałybyśmy przedstawić Wam produkty Super Krówka. Cukierki krówki, kremy w tubce i słoiczkach - same pyszności! Krówki to smak dzieciństwa wielu z nas. Nie musimy sobie ich odmawiać. Wystarczy wybrać te z dobrym składem :)


Produkty tej firmy wytwarzane są na bazie mleka i cukru kokosowego, zatem nie zawierają nabiału i są doskonałą opcją dla wegan. 

Ekologiczne krówki bezmleczne o smaku bananowym:
Skład: cukier kokosowy, mleko kokosowe w proszku, syrop ryżowy, białko słonecznika, banan liofilizowany w proszku, guma arabska (błonnik z akacji), aromat naturalny
Opinia: Krówki są przede wszystkim bardzo słodkie. Jeżeli ktoś zna smak cukru kokosowego to z pewnością wyczuje, że na jego bazie wytworzone zostały cukierki. Aromat bananowy jest dość mocno wyczuwalny i idealnie komponuje się z cukrem kokosowym.

Ekologiczne krówki bezmleczne o smaku żurawinowym
Skład: cukier kokosowy, mleko kokosowe w proszku, syrop ryżowy, białko słonecznika, żurawina liofilizowana w proszku, guma arabska (błonnik z akacji), żurawinowy aromat naturalny z innymi naturalnymi aromatami
Opinia: Byłam bardzo ciekawa tego smaku. Żurawinowe krówki wydawały mi się czymś bardzo interesującym. Tak samo jak wszystkie, są bardzo słodkie, jednak ciężko określić mi, co było wyczuwalne razem z cukrem kokosowym. Według mnie żurawina była bardzo słabo odczuwalna. 

Ekologiczne krówki bezmleczne o smaku kokosowym
Skład: cukier kokosowy, mleko kokosowe w proszku, syrop ryżowy, białko słonecznika, wiórki kokosowe, guma arabska (błonnik z akacji), aromat naturalny
Opinia: Jak dla mnie ten smak to strzał w dziesiątkę! Krówki są bardzo kokosowe! Posmak cukru kokosowego wraz z wiórkami kokosowymi tworzą raj dla smakoszy kokosa ;)

Ekologiczny krem kakaowy o smaku toffi
Skład: cukier kokosowy, olej słonecznikowy, mleko kokosowe w proszku, proszek kakaowy o obniżonej zawartości tłuszczu, masło shea, emulgator: lecytyna słonecznikowa, aromat naturalny
Opinia: Krem jest przepyszny! Tu już jednak ten cukier kokosowy nie jest tak wyczuwalny. Przebija się słodki smak kakao oraz toffi. Zdecydowanie jest za słodki, aby zjeść go po prostu z tubki. Raczej polecam jako dodatek do czegoś ;)

Ekologiczny krem pistacjowo-kakaowy
Skład: cukier kokosowy, olej słonecznikowy, mleko kokosowe w proszku, pasta z pistacji, proszek kakaowy o obniżonej zawartości tłuszczu, masło shea, guma arabska (błonnik z akacji), emulgator: lecytyna słonecznikowa
Opinia: Ten krem to najlepsza rzecz, jaką jadłam ostatnimi czasy! Coś naprawdę przepysznego! Połączenie kakao i pistacji to strzał w dziesiątkę. Pistacje, choć delikatnie, są wyczuwalne i idealnie komponują się z kakao. Jest bardzo słodki i świetnie sprawdził się do wszelkiego rodzaju omletów czy naleśników. 


My dostałyśmy te wszystkie produkty do przetestowania, oto kilka naszych zdjęć. 







Idealne do popołudniowej kawy ! :)

 Uśmiech ?:)

Wspólne testowanie krówek, przy mrożonej kawie.

Uśmiech nr. 2 :) 

 Tyle dobroci ! I wszystko dla mnie. 

  Idealne przy czytaniu książki, w podróży... :) 

 Uzupełnienie posiłków do pracy, w pyszne słodkości. 

 Popołudniowa chwila przyjemności.

Razem ze sklepem www.superkrowka.pl, w 6 numerze magazynu zorganizowałyśmy KONKURS
Szósty numer magazynu do końca września jest do pobrania, zupełnie za darmo z naszej strony:

A o to zdjęcia i przepisy zwycięzców.
GRATULUJEMY !  Czekamy na Wasze adresy z numerami telefonu, a później na zdjęcia z produktami które ukażą już 1 Października w 7 numerze naszego magazynu.




ROZPUSTNE CIASTO/BROWNIE CZEKOLADOWE BEZ MĄKI, NABIAŁU I OLEJUChoć lista składników tego przepysznego ciasta może się wydawać dziwna – nie ma mąki, nabiału, oleju, z kolei pojawia się na niej warzywo (!) – po jego zrobieniu nie chce się już nigdy robić żadnego innego. To spełnienie marzeń wszystkich czekolado-brownieholików. Gęste i prawdziwie rozpustne, a jednak nie przymulające jak wiele ciast czekoladowych. Przeciwnie, to zdrowa dawka energii, idealna np. jako przekąska po treningu lub nawet śniadanie – tak, to ciasto można jeść na co dzień, nie tylko od święta!
Robiłam je już wielokrotnie dla siebie, rodziny i przyjaciół i chciałam zaznaczyć, że wszystkie składniki pełnią określone zadanie: jajko wraz z sodą powodują, że delikatnie urośnie (chociaż i tak będzie niewysokie, w typie brownie), masło orzechowe zapewnia tłuszcz i razem z potartą marchewką zagęszcza ciasto. Cukier kokosowy nie tylko delikatnie słodzi i dodaje lekko melasowatego aromatu. To właśnie on odpowiada za chrupki wierzch ciasta (to, co tygryski lubią najbardziej ;)). Żaden inny zdrowy zamiennik białego cukru – ksylitol, erytrytol, tagatoza, stewia, a już tym bardziej płynne słody – nie dadzą tego efektu (ani smaku!).

Składniki
(na 1 niedużą keksówkę, użyłam takiej o rozmiarach 21 cm x 11,5 cm)
- 160g (1/2 szklanki + około 1-2 łyżki, zależnie od masła) ulubionego masła orzechowego, najlepiej domowego lub sklepowego bez dodatków oleju palmowego i cukru – moje ulubione do tego ciasta to masło z orzeszków ziemnych, kokosowe i z orzechów laskowych (ciasto smakuje jak Nutella!)
- 4 łyżki cukru kokosowego
- 1 jajko
- 20g kakao
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- Szczypta soli (jeżeli nasze masło orzechowe jest niesolone)
- Spora marchewka (120g), starta na małych oczkach (można użyć także delikatnie odciśniętej cukinii)

Nagrzewamy piekarnik do 200°C. Wycinamy odpowiedni kawałek papieru do pieczenia lub delikatnie natłuszczamy keksówkę neutralnym olejem (najlepiej kokosowym).
Wlewamy masło orzechowe do średniego garnka i umieszczamy go na małym ogniu. Podgrzewamy, aż masło stanie się nieco bardziej „wodniste", cały czas mieszając, żeby się nie przypaliło. Dodajemy cukier kokosowy i mieszamy chwilę do rozpuszczenia. Zdejmujemy garnek z ognia i studzimy, aż masło z cukrem będą tylko delikatnie ciepławe.
 W małej miseczce mieszamy kakao z proszkiem do pieczenia (i ewentualnie solą). Do garnka z masłem orzechowym dodajemy jajko oraz kakao z proszkiem do pieczenia Krótko mieszamy, aż składniki dokładnie się połączą. Dodajemy potartą marchewkę i jeszcze raz krótko i dokładnie mieszamy, tylko tyle, żeby połączyła się z resztą masy.
Przekładamy ciasto do przygotowanej keksówki i pieczemy w piekarniku przez ok. 30 minut (im dłużej, tym suchsze i twardsze po upieczeniu będzie ciasto).
Zostawiamy ciasto do całkowitego ostygnięcia (to zdecydowanie najtrudniejszy etap, ale konieczny!), a następnie wykładamy na talerz. Opcjonalnie posypujemy dodatkowym kakao. Podajemy i zjadamy bez wyrzutów sumienia.



Super Krówkowy Jagielnik z borówkami
Składniki: 

Spod:
- 150gr daktyli świeżych lub suszonych 
(jeśli używamy suszonych należy je wcześniej moczyć ok 1h)
- Kakao 
- 100gr migdałów
- 50gr maki kokosowej
- szczypta soli himalajskiej

Wykonanie: 
Migdały blenduje na mąkę, dodaje daktyle, kakao, sol i blednuje. Na koniec dodaje make kokosowa, mieszam i wykładam mala tortownice (średnica 21cm) wyłożona folia aluminiowa.
Wkładam do lodówki.

Masa jaglana:- 200gr kaszy jaglanej
- 20gr oleju kokosowego
- 50gr cukru kokosowego
- 30gr odzywki białkowej waniliowej (opcjonalnie)

Wykonanie:kasze dobrze przepłukuje i gotuje na małym ogniu w wodzie w proporcji 1:2 kaszy do wody. Dodaje cukier kokosowy i olej. Na koniec zdejmuje z ognia, dodaje białko i trzymam pod przykryciem ok 15min.
Po ostygnięciu nakładam na wcześniej wykonany spod przekładając dżemem z borówek amerykańskich
(skład:
300gr borówek, cukier kokosowy, 2 łyżki chia
wykonanie:
borówki gotuje na wolnym ogniu z cukrem kokosowym i nasionami chia do zagęstnienia (ok 30min)

Gdy jagielnik jest już prawie gotowy pora na bonus w postaci krówkowej polewy

Skład: kilka Super-Krówek (ja użyłam kakaowych), odrobina mleka:
Krówki rozdrabniam w garnku, dodaje trochę mleka i podgrzewam do rozpuszczenia ciągle mieszając. Polewam całość jagielnika.

Przed krojeniem ciasto należy chłodzić parę godzin w lodowce, gdy zależy nam na czasie warto wlożyc do zamrażalnika na jakiś czas.




Tort kasztanowy z kremem orzechowym, kokosowym karmelem i kokosowym popcornem 
(bez glutenu, cukru białego, laktozy)

Składniki:

Kasztanowy biszkopt (śr: 18 cm)
-4 duże jajka
-25g skrobi z tapioki (lub ziemniaczanej/kukurydzianej)
-65g mąki kasztanowej (lub 55g gryczanej)
-10g kakao
-150g ksylitolu
-szczypta soli

Dyniowo-orzechowy krem
-850g ugotowanej na parze słodkiej dyni/batata
-5-6 łyżek masła orzechowego (albo więcej :)
-150g niesiarkowanych moreli
-cukier kokosowy (jeśli dynia lub batat jest za mało słodki)

Kokosowo-dyniowy krem
-połowa śmietanki z jednej puszki mleka kokosowego
-4-5 łyżek wcześniejszego kremu dyniowo-orzechowego
-ksylitol (indywidualne preferencje)

Karmel kokosowy
-druga połowa śmietanki z jednej puszki mleka kokosowego
-4 łyżki cukru kokosowego

Kokosowy popcorn
-ok 3 łyżki ziaren kukurydzy
-oleju kokosowego rafinowanego (tyle aby ziarenka były w większości pokryte)
-cukier koksowy

Dodatkowo
-waflowy rożek bezglutenowy (np. sojowy)
-woda + sok z cytryny (do nasączenia blatów)
-fistaszki (do ozdoby)

KASZTANOWY BISZKOPT
Białka oddzielić od żółtek i ubić w dużej misce na sztywną pianę (z odrobiną soli). Pod koniec ubijania dodawać stopniowo ksylitol i miksować do jego rozpuszczenia. Nadal ubijając dodawać po jednym żółtku (po każdym chwilę miksując). Mąkę, kakao i skrobie wymieszać i przesiać stopniowo przez sitko do masy jajecznej. Wymieszać delikatnie łyżką do uzyskania gładkiego ciasta bez grudek. Papierem do pieczenia wyłożyć tylko dno tortownicy  (boki formy nie powinny być niczym smarowane ani przykrywane). Wlać ciasto i piec przez około 30 minut w temperaturze 170’C (można sprawdzić czy ciasto się dopiekło przy pomocy patyczka). Piec bez termoobiegu i unikać uchylania drzwiczek piekarnika.
Po upieczeniu, wyjąć gorący biszkopt z piekarnika i spuścić go (w formie) na blat stołu z wysokości ok. 60 cm (nie opadną). Odstawić w chłodne miejsce. Boki biszkoptu oddzielać od formy nożem, dopiero po wystudzeniu. Podzielić na 3 równe blaty.

DYNIOWO-ORZECHOWY KREM
Morele namoczyć na kilka minut do napęcznienia w gorącej wodzie. Przestygniętą dynię lub batata, morele i masło orzechowe zmiksować blenderem na gładką masę (najlepiej w termomixie). 4-5 łyżek zostawić do kolejnego kremu.

KOKOSOWO-DYNIOWY KREM
Połowę śmietanki z jednej puszki mleka kokosowego zmiksować z wcześniej odłożonym kremem i ksylitolem.

Pierwszy blat umieścić w tortownicy, nasączyć go delikatnie wodą z cytryną i posmarować kremem dyniowo-orzechowym. Umieścić kolejny blat i powtórzyć czynności. Najlepiej krem podzielić sobie na 3 równe części aby warstwy były jednakowe. Tort wstawić na kilka godzin (lub najlepiej na noc) do lodówki. Po tym czasie nożem odciąć boki tortu od pierścienia tortownicy i go wyjąć. Kremem kokosowo-dyniowym pokryć boki i górę tortu.

KOKOSOWY POPCORN
Do wysokiego garnuszka wlać olej kokosowy i podgrzać. Następnie wsypać ziarna kukurydzy i przykryć pokrywką garnek. Gdy popcorn będzie gotowy wysypać go do miski, posypać cukrem kokosowym i wymieszać.

KARMEL KOKOSOWY
W garnuszku z nieprzywierającym dnem umieścić drugą połowę śmietanki kokosowej, dodać cukier kokosowy i całość gotować na małym ogniu aż karmel nieco odparuje i zgęstnieje (mieszać aby się nie przypaliło). Pozostawić chwilę do odparowania i przestygnięcia.

Gdy karmel nieco ostygnie i zgęstnieje, polać nim wierzch tortu, ułożyć rożek waflowy i posypać popcornem oraz fistaszkami. 


Zaparaszam na nasze social media: 
Oraz do pobrania magazynu zupełnie za darmo - 100% bez cukrowego. 

KONIEC 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz